Yeni bir ev aldınız ve elektrik tesisatını kontrol ettirip gönlünüz rahat bir biçimde yeni evinize yerleşmek istiyor olabilirsiniz ya da zaten ikamet ediyor olduğunuz evinizin, işyerinizin, dairenizin bulunduğu binanın elektrik tesisatı günden güne size ve bina sakinlerine sık sık problem çıkartmaya mı başladı. Şayet böyle bir tehlikeli ve kötü bir durumun içindeyseniz, Gizem Elektrik sizin için güvenebileceğiniz en doğru adres.

İş güvenliği ve iş ekipmanları yönetmeliğinde belirtildiği üzere binaların topraklama ve paratonel kontrolleri ile elektrik tesisat kontrolünün her yıl yapılması zorunlu hale gelmiştir. İstanbul Ümraniye merkezli olup Asya ve Avrupa kıtasında bulunan tüm ilçelere 20 yıllık tecrübe ve birikimimiz ile elektrik tesisatı bakımı ve kontrolü hizmeti sunmaktayız.  Elektrik tesisatı konusunda yetkin ve işinin ehli olan personelimiz ile sizlerin can güvenliğini ve memnuniyetini ön planda tutuyoruz.

Elektrik Tesisatı Kontrolü

İkamet ettiğiniz binanın ya da işyeri binanızın elektrik tesisatında her an bir sorun çıkabilir, bu sorun genellikle tesisatın eski olmasından veya elektrik tesisatının topraksız olmasından kaynaklanmaktadır. Bu problem ilk etapta kendini açıkça belli etmese de sık sık arızalanan elektrikli ve elektronik aletlerin arızalanmaya başlaması ile fark edilir. Zira elektrik tesisatında topraklama olmayan ev ve işyerlerinin binalarında bu arızaların yaşanmaması imkansız bir durumdur. Şayet sık sık tekrarlayan bu durum karşısında evinizdeki bilgisayar, akıllı televizyon ve klima gibi elektronik cihazların hasar almasını istemiyorsanız tesisatınıza topraklama yaptırmalısınız.

Elektrik Tesisat Kontrolünde Neler Yapıyoruz

Her yıl yapılması zorunlu olan ve can ile mal kaybının önlenmesini amaçlayan elektrik tesisat kontrolü esnasında; binanın ana elektrik hattı, elektrik sayacı, enerji panosu, kablosu, elektrik dağıtım kutusu, prizler, buatlar ve aydınlatma sistemi kontrol edilmektedir. En dikkat edilmesi gereken husus ise bina sayacının üstünde olan kaçak akım rölesinin çalışıp çalışmadığının kontrolüdür. Elektrik kaçağı olan bir binada yangın çıkma olasılığı çok yüksektir.

Gizem Elektrik firması olarak bize ulaştığınızda uzman personelimiz arasından bir keşif ekibi gönderip tesisatta yapılması gerekenleri tespit edip yine profesyonel çalışanlarımız ile en ucuz fiyat garantisi ile elektrik tesisatınızın kontrolünü gerçekleştiriyoruz.

 

Hemen Ara
Navigasyon